PDKê berendamên xwe ji bo hilbijartinên Parlamentoya Iraqê aşkere kirin

Berpirsê Dezgeha Hilbijartinê ya Partiya Demokrat a Kurdistanê (PDK) Xesro Goran, navê kandîdên PDKê ji bo hilbijartinên Parlamentoya Iraqê di konferanseke rojnamevanî de aşkere kirin.

Li gor Xesro Goran, PDKê di van hilbijartinan de 55 kes kandîd kirine û ji bilî parêzgehên Herêma Kurdistanê, hejmarek kandîdên PDKê li çend parêzgehên Iraqê jî hene, wek Bexda, Neynewa, Enbar, Wasit û Kerbela.

Navên Kandîdan:

Parêzgeha Duhokê:

Bazneya Amêdîiyê: 4 kandîd:

D. Xelîl Gazî

Fehmî Salman

Xalid Selîm

Evîn Selîm

Bazneya Zaxo – Sêmêl: 3 kandîd:

Ebdulwahid Ehmed Reşîd Silêvanî

Sagvan Yûsif Beşar Sindî

Suzan Elî Salê

Bazneya 4/ Akrê – Berdereş – Şêxan

Xesro Goran

Viyan Sebrî

Miwefeq Şehab Sorçî

Çiyayê Teymûr Ebdal

Parêzgeha Hewlêrê 11 kandîd:

Bazneya 1 / Şeqlawa – Soran – Çoman – Mêrgesor

D. Mihemed Sidîq Xoşnaw

Nehro Qadir Rewandizî

Sîpan Ezîz Hedo Şêrwanî

Ciwan Ebdullah Omer

Bazneya 2 / Deşta Hewlêrê – Xebat – Koye

Amanc Mehmûd Ehmed Herkî

Xidir Elî Salih Mentik

Bazneya 3 / Rojavaya Qezaya Hewlêrê ya Navendî

Rêbiwar Hadî

Leyla Ekrem

Bazneya 4 / Rojhilatê Qezaya Naverasta Hewlêrê

D. Sebah Subhî Heyder Bezaz

Merîwan Qerenî Dizeyî

D. Nehla Qadir Mihemed Efendî

Parêzgeha Silêmaniyê 6 kandîd:

Bazneya 1 / Rojhilatê Qezaya Navendî – Şarbajêr – Mawet

Yadgar Mehmud Nasrullah

Bazneya 2 / Rojavayê Qezaya Navendî

Şno Nûrî Ebdullah Salih

Bazneya 3 / Helebce – Saîd Sadiq – Pênciwên

D. Eşwaq Necmedîn Caf

Bazneya 4 / Ranya – Pişder – Dukan

Neske Ebdullah Resûl

Bazneya 5 / Kelar – Derbendîxan – Kifrî – Çemçemal

Xezala Mihemed Salih

Şiwan Mihemed Rustem – Yedeg

Parêzgeha Kerkûk 2 kandîd:

Bazneya 1

Şaxwan Abdulla Deloyî

Bazneya 2 /  Navenda Bajêr 

Necwa Hemîd Mihemed

Parêzgeha Neynewa 17 Kandîd:

Bazneya 1 / Mexmûr – Hemdaniyê

Tuma Ebdulla Lehêbî

Amêz omer Şêxalla

Îxlas Sebah Dilêmî

Bazneya 2 / Şêxan – Tilkêf – Başîk – Faydiye

Ebdulselam Şaban

Şerîf Silêman

Kavîn Selîm Mihemed Mazûrî

Şêrwan Dûberdanî

Bazneya 3 / Şengal – Ba’edar – Qehtaniyê

Miheme Xelîl Qasim

Mecîd Xelef Hemo

Viyan Dexîl Seîd

Bazneya 4 / Telefer – Zummar

Îbrahîm Mihemed Qebo

Sefwan Beşîr Yûnis

Reşa Wehab

Bazneya 5 / Başûrê Mûsilê Beaj – Mihemelbiye – Gayara – Hemam Elîl

Xalid Ezîz Elî

Bazneya 6 / Bajarê Mûsilê

Udey Sabûn Mihemed Hisên El-Raşidî

Bazneya 7 / Çepê Mûsil 1

Elî Hisên Farûq Herkî

Bazneya 8 / Çepê Mûsil 2

Balkîs Ehmed Îbrahîm

Parêzgeha Diyala 2 kandîd:

Bazneya 1 / Miqdadiyê – Beledroz – Mendelî

Mîrvet Ehmed Şikor Erkewazî

Qezaya 2 / Xaneqîn – Qeretepe – Cebara

Ciwan Mehmûd Xefûr

Parêzgeha Selahedîn 1 kandîd:

Bazneya 1 / Duzxurmatû

D. Hîwa Tahir Ebas

Parêzgeha Bexdayê 2 Kandîd:

Bazneya 1 / Resafa – Sedir 2

Azad Hemid Şefî

Bazneya 2 Resafa El-Ezamiyê

Casim Mihemed Ebdulkerîm

Parêzgeha Enbar 1 kandîd:

Casim Îbrahîm Serhan El-Îsawî

Parêzgeha Kerbelayê 1 kandîd:

Bazneya 1 / Qezaya Navendî

D. Heysem Ebdulrehîm Meyahî

Kotaya parêzgeha Wasit – ji bo Kurdên Feylî 1 kandîd

Heyder Elî Mihemed

Kotaya parêzgeha Neynewa – Kotaya Şebek 1 kandîd

Zenun Yûnis Axa

Nerîna min :