Berpirsê Dezgeha Hilbijartinê ya Partiya Demokrat a Kurdistanê (PDK) Xesro Goran, navê kandîdên PDKê ji bo hilbijartinên Parlamentoya Iraqê di konferanseke rojnamevanî de aşkere kirin.
Li gor Xesro Goran, PDKê di van hilbijartinan de 55 kes kandîd kirine û ji bilî parêzgehên Herêma Kurdistanê, hejmarek kandîdên PDKê li çend parêzgehên Iraqê jî hene, wek Bexda, Neynewa, Enbar, Wasit û Kerbela.
Navên Kandîdan:
Parêzgeha Duhokê:
Bazneya Amêdîiyê: 4 kandîd:
D. Xelîl Gazî
Fehmî Salman
Xalid Selîm
Evîn Selîm
Bazneya Zaxo – Sêmêl: 3 kandîd:
Ebdulwahid Ehmed Reşîd Silêvanî
Sagvan Yûsif Beşar Sindî
Suzan Elî Salê
Bazneya 4/ Akrê – Berdereş – Şêxan
Xesro Goran
Viyan Sebrî
Miwefeq Şehab Sorçî
Çiyayê Teymûr Ebdal
Parêzgeha Hewlêrê 11 kandîd:
Bazneya 1 / Şeqlawa – Soran – Çoman – Mêrgesor
D. Mihemed Sidîq Xoşnaw
Nehro Qadir Rewandizî
Sîpan Ezîz Hedo Şêrwanî
Ciwan Ebdullah Omer
Bazneya 2 / Deşta Hewlêrê – Xebat – Koye
Amanc Mehmûd Ehmed Herkî
Xidir Elî Salih Mentik
Bazneya 3 / Rojavaya Qezaya Hewlêrê ya Navendî
Rêbiwar Hadî
Leyla Ekrem
Bazneya 4 / Rojhilatê Qezaya Naverasta Hewlêrê
D. Sebah Subhî Heyder Bezaz
Merîwan Qerenî Dizeyî
D. Nehla Qadir Mihemed Efendî
Parêzgeha Silêmaniyê 6 kandîd:
Bazneya 1 / Rojhilatê Qezaya Navendî – Şarbajêr – Mawet
Yadgar Mehmud Nasrullah
Bazneya 2 / Rojavayê Qezaya Navendî
Şno Nûrî Ebdullah Salih
Bazneya 3 / Helebce – Saîd Sadiq – Pênciwên
D. Eşwaq Necmedîn Caf
Bazneya 4 / Ranya – Pişder – Dukan
Neske Ebdullah Resûl
Bazneya 5 / Kelar – Derbendîxan – Kifrî – Çemçemal
Xezala Mihemed Salih
Şiwan Mihemed Rustem – Yedeg
Parêzgeha Kerkûk 2 kandîd:
Bazneya 1
Şaxwan Abdulla Deloyî
Bazneya 2 / Navenda Bajêr
Necwa Hemîd Mihemed
Parêzgeha Neynewa 17 Kandîd:
Bazneya 1 / Mexmûr – Hemdaniyê
Tuma Ebdulla Lehêbî
Amêz omer Şêxalla
Îxlas Sebah Dilêmî
Bazneya 2 / Şêxan – Tilkêf – Başîk – Faydiye
Ebdulselam Şaban
Şerîf Silêman
Kavîn Selîm Mihemed Mazûrî
Şêrwan Dûberdanî
Bazneya 3 / Şengal – Ba’edar – Qehtaniyê
Miheme Xelîl Qasim
Mecîd Xelef Hemo
Viyan Dexîl Seîd
Bazneya 4 / Telefer – Zummar
Îbrahîm Mihemed Qebo
Sefwan Beşîr Yûnis
Reşa Wehab
Bazneya 5 / Başûrê Mûsilê Beaj – Mihemelbiye – Gayara – Hemam Elîl
Xalid Ezîz Elî
Bazneya 6 / Bajarê Mûsilê
Udey Sabûn Mihemed Hisên El-Raşidî
Bazneya 7 / Çepê Mûsil 1
Elî Hisên Farûq Herkî
Bazneya 8 / Çepê Mûsil 2
Balkîs Ehmed Îbrahîm
Parêzgeha Diyala 2 kandîd:
Bazneya 1 / Miqdadiyê – Beledroz – Mendelî
Mîrvet Ehmed Şikor Erkewazî
Qezaya 2 / Xaneqîn – Qeretepe – Cebara
Ciwan Mehmûd Xefûr
Parêzgeha Selahedîn 1 kandîd:
Bazneya 1 / Duzxurmatû
D. Hîwa Tahir Ebas
Parêzgeha Bexdayê 2 Kandîd:
Bazneya 1 / Resafa – Sedir 2
Azad Hemid Şefî
Bazneya 2 Resafa El-Ezamiyê
Casim Mihemed Ebdulkerîm
Parêzgeha Enbar 1 kandîd:
Casim Îbrahîm Serhan El-Îsawî
Parêzgeha Kerbelayê 1 kandîd:
Bazneya 1 / Qezaya Navendî
D. Heysem Ebdulrehîm Meyahî
Kotaya parêzgeha Wasit – ji bo Kurdên Feylî 1 kandîd
Heyder Elî Mihemed
Kotaya parêzgeha Neynewa – Kotaya Şebek 1 kandîd
Zenun Yûnis Axa