Festîvala Ehmedê Xanî
Bernameya Festîvala Çand, Huner û Tûrîzmê ya Ehmedê Xanî hate eşkerekirin. Vaye bername:
8’emîn Festîvala Çand, Huner û Tûrîzmê ya Ehmedê Xanî ku ji aliyê Şaredariya Bazîda Agirî ve tê li dar xistin îsal di navbera 22-25’ê vê mehê de li dar dikeve.
Îsal festîval bi lîstikek fûtbolê ya ku di navbera Bazîdbelediyespor û Dêrsimê de wê li dar bikeve dest pê dike.
Vaye deqe bi deqe bernameya festîvalê:
22 Tîrmeh, Pênçşem
Lîstika fûtbolê: Dogubayazit Belediyespor-Dêrsimspor
Cih: Stada Bazîdê
Saet: 16:00-18:00
23 Tîrmeh, În
Vekirina Kolana Azadiya Prz. Orhan Dogan
Cih: Riya Kevn a Stadê
Saet: 10:00 – 11:00.
Vekirina Pêşengehê
Pêşengeha karîkatur ya ji bo Zarokên Mexdûrên Zagona Têkoşîna bi Terorê re
Cih: Pêşiya Şaredariya Bazîdê
Saet: 12:00-13:00
Şanoya Kolanê: Çend Dîmen Ji Jiyanê
Cih: Pêşiya Şaredariya Bazîdê
Saet: 14:00-15:30
Axaftina Destpêkê ya Festîvalê
Şaredara Bazîdê Dr. Canan Korkmaz
Belgefîlm: Evdalê Zeynikê (Derhêner Bulent Gunduz)
Serdana Tirbeya Ehmedê Xanî
Cih: Qesra Îsheq Paşa
Saet: 17:00-19:30
Fîlm: Berf
Dîwana Dengbêjan: Egidê Cimo, Feyzoyê Rizo
Cih: Pêşiya Şaredariya Bazîdê
Saet: 20:00-22:00
24 Tîrmeh, Şemî
Meşa Azadiyê ya Prz. Orhan Dogan
Cih: Ji ber Stada Bazîdê heta ber avahiya Şaredariyê
Saet: 08:00-09:00
Belgefîlm: Keçên Winda yên Dêrsimê (Derhêner Nezahat Gundogan)
Cih: Salona civînê ya Mîllî Egîtîma Bazîdê
Saet: 10:00-11:30
Panel: Ehmedê Xanî – Seîdê Kurdî
Moderator: Samî Tan
Beşdar: Azad Zal, Kawa Nemir, Hanîfî Taşkin,
Cih: Salona civînê ya Mîllî Egîtîma Bazîdê
Saet: 12:30-14:00
Merasima xelatên pêşbaziyê
Cih: Pêşiya Şaredariyê
Saet: 15:00-15:30
Helbestxwendin
Rênas Jiyan, Berken Bereh
Cih: Salona civînê ya Mîllî Egîtîma Bazîdê
Saet: 16:00-17:30
Mêşa bi meşale
Cih: Ji ber avahiya Şaredariyê heta Stada Bazîdê
Saet:18:30-19:00
Konsera Destpêkê
Komên Herêmî, Ayfer Duzdaş, Hemê Hacî, Sîlbus û Tarî
Cih: Stada Bazîdê
Saet: 19:00-23:00
25 Tîrmeh Yekşem
Ger: Qesra Îsheq Paşa, Tirbeya Ehmedê Xanî, Keştiya Nuh
Cihê kombûnê: Li ber avahiya Şaredariyê
Saet: 08:00-12:00
Şahiya Bafirokan
Cih: Qada Campinga Lalezarê
Saet:09:00-10:00
Panel
Çanda tecawizê li her qada jiyanê
Moderator: Prz.Reyhan Yalçindag
Beşdar: Pervîn Buldan, Xecê Şen, Necmiye Alpay
Cih: Salona civinê ya Mîllî Egîtîma Bazîdê
Saet:10:00-12:30
Panel
Di Pirsgirêka Kurd de Muxatabî û Pêşniyarên Çareseriyê
Moderator: Esra Çîftçî
Beşdar: Murat Çelîkan, Ragip Duran, Aydin Çubukçu, Hakan Tahmaz
Cih: Salona civînê ya Mîllî Egîtîma Bazîdê
Saet: 14:00-16:30
Dîwana Dengbêjan
Yusuf Akkuş, Abdullah Demîr, Mele Turan, Fatma Karayel
Aynur Karatay, Orhan Ebren, Rifki Soyler
Cih: Pêşiya Şaredariyê
Saet:17:00-18:30
Konsera Dawî
Komên Herêmî, Koma Hêvî, Serhado, Xemgîn Bîrhat
Cih: Stada Bazîdê
Saet: 19:00-23:00
(Diyarname)