Encamên fermî ya hilbijartinên Kurdistanê

Komîsyona Bilind a Serbixwe ya Hilbijartin û Rapirsiyê ya Herêma Kurdistanê encamên fermî yên hilbijartinên Parlementoya Kurdistanê ragihand.

Li Gora daxûyaniya  Komisyona Hilbijartina Encamên Fermi yên Hilbijartinên Parlementoya Kurdistanê:


PDK: 686. 070 deng 45 kursî bidest xistiye

YNK: Bi 319 . 912 deng 21 kursî bidest xistiye

Tevgera Goranê: 186 . 903 deng  12 kursî bidest xistiye

Nifşê Nû: 127 .115 deng 8 kursî bidest xistiye

Komela Îslamî: 109 . 494 deng 7 kursî bidest xistiye

Hevpeymaniya Ber bi Îslah: 79 .434 deng 5 kursî bidest xistiye

Hevpeymaniya Serdem: 5 . 581 deng  1 kursî bidest xistiye

Azadî:  8 . 063 deng 1 kursî bidest xistiye

Partiya Geşepêdan a Tirkmanî : 3 . 218 deng 2 kursî bidest xistiye

Partiya Çaksazî a Tirkmanî : 3 .125 deng 1 kursî bidest xistiye

Azadî:  885 deng 1 kursî bidest xistiye

Partiya Bereya Tirkmenî: 1 . 584 deng 1 kursî bidest xistiye

Partiya Bruskey Tirkmanî: 862 deng 0 kursî

Hawpeymaniya  Yekêtiya Neteweyî:  8 . 088 deng 3 kursî bidest xistiye

Alimclis Alşebî : 2 .963 deng 1 kursî bidest xistiye

Alrafdîn: 2 . 626 deng 1 kursî bidest xistiye

Listeya Demokrata Mesihî: 238 deng 0 kursî

Lîsteya Parlementerên ku hatin hilbijartin:


PDK :

1- Hêmin Hewramî

2- Hêvîdar Ehmed

3- Celal perêşan

4- Serwan Mihemed Herkî

5- Pêşewa Hewramanî

6- Behcet Elî Spîndarî

7- Sebah Mehmûd Zêbarî

8- Şeban Elî Şeibi

9- Rizgar Îsa Suwar

10- Rêvîng Mihemed Hirûrî

11- Hîkmet Mihemed Ebu Zêd

12- Umêd Xoşnaw

13- Şiwan Kerîm

14- Ebdulselam Dolemerrî

15- Bijar Xalîd Ebdula

16- Rêbwar Babkeyî

17- Weysî Seîd

18- Muhsîn Husên

19- Vala Ferîd

20 – Sefîn Axa Gerdî

21- Mem Eskender Mem Eskender

22- Erşed Husên Lolanî

23- Zana Mela Xalîd

24- Îhsan Mihemed

25- Behmen Ebdula

26- Bextiyar Şukrî Silêman

27- Cîhad Hesen

28- Seîd Mistefa

29- Xedîce Omer

30- Îdrîs Îsmaîl

31- Nizar Mela Ebdulxefar

32- Çiya Hemîd

33- Tahir Mihemed

34- Hediye Murad

35- Ciwan Yunis

36- Lîza Felekedîn Kakeyî

37- Rojan Îbrahîm

38- Leyla Ebdulcebar

39- Necat Şeiban

40- Sewsen Mihemed

41- Gulzar Reşîd

42- Gelawêj Ubêd Osman

43- Jiyan Tahir Ehmed

44- Hesîbe Seîd

45- Gulistan Baqî

 

 YNK:

1 – Qubad Celal Hîsamedîn

2- Bêger Dilşad

3- Rêwas Fayeq

4- Şino Eşqî

5- Rojan Heme Reş

6- Cemal Hewêz

7- Ziyad Cebar

8- Osman Kerîm

9- Serko Azad

10- Hejar Hesen

11- Ebas Fetah

12- Feysel Elî

13- Luqman Mihemed Hacî Mistefa

14- Hêriş Hesen

15- Hawrê Bena

16- Şemo Şerîf

17- Balanbo Mihemed Elî

18- Karwan Ebdula

19- Zikrî Îsmaîl

20- Ebdilnasir Ehmed

21- Selma Fatîh

 

Tevgera Gorran:

1- Elî Heme Salih

2- Goran Omer

3- Şîrîn Emîn

4- Amîne Mihemed

5- Yasîn Xizir

6- Rizgar Mihemed

7- Aşna Ebdula

8- Celal Mihemed

9- Şaxewan Reûf

10- Daban Mihemed

11- Belên Îsmaîl

12- Gulîstan seîd

 

Tevgera Nifşê Nû:

1- Şasiwar Ebdulwahîd

2-Kazim Faruq Namîq

3-Kawe Ebdulqadir

4-Diyarî Enwer

5-Sîpan Salim

6-Mem Burhan Qani

7-Mijde Mehmud Ebdula

8-Şadî Newzad Wehab

 

Komela Îslamî :

1- Soran Omer

2-Ebdulstar Mecîd

3-Mamosta Osman Kanî Kurdeyî

4-Mela Hewraman Geçêneyî

5-Muslîm Ebdula Qesrê

6-Bedirye Îsmaîl

7-Şukirye Şêxanî

 

Eniya Islah :

1- Şêrko Cewdet

2- Îsmaîl Sigêrî

3- Ebubekir Helednî

4- Serçinar Ehmed

5- Helez Ehmed

 

Azadi:

1-Mihêdîn Hesen

 

Serdem:

1- Ebdula Mehmûd

 

Hevpeymaniya Yekitiya Netewî:

1- Romyo Hizîran Îsan Hekarî

2-Henan Cebar Buya Şabu

3- Ruyne Ewîmlik Memluk

 

Rafîdîn :

1- Ferîd Yequb Gurgîs

 

Meclîsa Şeibî ya Keldanî – Suryanî -Aşûrî

1- Kilara Udîşu Yequb Gorgîs

 

Partiya Geşepêdana Tirkmen

1 – Mihemed Seîd Enwer Bekirid

2 – Sara Dilşad Bekir Mewlud

 

Lîsteya Mîllet

1 – Azad Ekrem Behzad Mihemed

 

Partiya çaksaziya Tirkmen

1 – Muna Nebî Nited Ebdula

 

Eniya Tirkmen

1 – Aydin Meirûf Selîm Ehmed

 

Kotaya Ermenî

1 – Fahîk Kemal Suxun Humam

 

 

 

 

 

Nerîna min :